Aktualności


Oprogramowanie SolidWorks pozwala na weryfikowanie w prosty sposób kolizji na każdym etapie projektowania między ruchomymi elementami złożeń. Jest to niezwykle przydatna funkcja, dzięki której możemy wyeliminować późniejsze ewentualne koszty zmian w projektach.W tym samouczku zostanie przedstawione, jak krok po kroku, wykonać badanie przenikania między ruchomymi względem siebie elementami złożenia.Klikamy na ruchomym (niedodefiniowanym) elemencie złożenia prawym klawiszem myszy, rozwijamy podręczne menu, aby wyświetlić wszystkie opcje i wybieramy Przenieś (Rys.1).

Rys.1Po lewej stronie, w zakładce Menedżer właściwości PropertyManager, w oknie opcje zaznaczamy Wykrywanie kolizji (Rys.2).

Rys.2Kolizję możemy wykrywać między wszystkimi komponentami, bądź tylko między wybranymi przez nas, w zależności od naszych potrzeb. Wtedy zaznaczamy opcję Te komponenty i wskazujemy elementy złożenia między którymi chcemy przeprowadzić badanie. Jest to przydatna funkcja w przypadku pracy z dużymi złożeniami.Zaznaczając opcję Zatrzymaj przy kolizji, w momencie gdy dojdzie do kolizji, dalsza zmiana położenia komponentów zostanie zatrzymana.Zaznaczenie opcji Tylko przeciągana część spowoduje, że badanie kolizji będzie dotyczyło tylko elementu za który chwycimy.Wybierając opcje Podświetl ściany włączymy dynamiczne podświetlanie ścian, które aktualnie się przenikają (mają ze sobą kolizję) (Rys.3), natomiast włączona opcja Dźwięk spowoduję, że za każdym razem, gdy będzie dochodziło do kolizji, z naszych głośników popłynie dźwięk alarmowego dzwonka.

Rys.3Gdy mamy wybrane wszystkie interesujące nas opcje, chwytamy ruchomy element naszego złożenia i przeciągamy go w odpowiednim kierunku. Ewentualne kolizje będą nam dynamicznie pokazywane na modelu.Tagi: solidworks, cad, 3d,
Źródło: CADWorks
Liczba wyświetleń: 1848
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT