Aktualności
Najnowszy podręcznik SolidWorks 2014   Modelowanie powierzchniowe   |   Narzędzia do form   |   Rendering i wizualizacje  pojawi się w sprzedaży w połowie lipca.Podręcznik podejmuje tematykę modelowania powierzchniowego, które znajduje szerokie zastosowanie podczas: modelowania skomplikowanych kształtów, pracy na pojedynczych ścianach, naprawy błędów w plikach importów, konwersji siatki (chmury punktów) na powierzchnię. Ponadto czytelnicy znajdą wiele przydatnych wskazówek dotyczących projektowania elementów z tworzyw, jak operacje mocowania, sprawdzanie symetrii, analiza grubości, zapis do złożenia.Rozdział drugi został poświęcony tematyce przygotowania gniazd formujących w opraciu o narzędzia do form. Oprócz omówienia wszystkich dostępnych narzędzi zamieszczono wiele ćwiczeń do samodzielnego wykonania oraz różne triki ułatwiające pracę z formami. Książka jest tak zbudowana, że w wielu miejsach czytelnik wykorzystuje poznane wcześniej operacje modelowania powierzchniowego.W trzecim rozdziale znajdują się informacje o wizualizacjach, które w SolidWorks wykonujemy z użyciem dodatku PhotoView 360. Dowiesz się jak definiować wyglądy, wstawić oświetlenie lub kamerę, jak przygotować scenę umożliwiając wykonananie realistycznego renderingu. Ponadto nauczysz się wstawiać kalkomanie, zapisywać zmodyfikowane sceny lub wyglądy oraz odpowiednio zmieniać ustawienia programu.
 


Pełny spis treści

Format: B5

Ilość stron:624

Wydruk: kolorowy

Oprawa: miękka

Zawiera płytę CDAutor: Paweł Kęska


 


Przykładowe zagadnienia
  • wyciągnięcie powierzchni po profilach oraz powierzchnia według granicy
  • linie podziałowe


  • zapis części wieloobiektowej do złożenia i analiza pochylenia
  • naprawy błędów w plikach importów oraz zmiany projektowe w plikach bez historii
  • obróbka wyników skanowania
  • analiza grubości, sprawdzanie symetrii, analiza odchylenia


  • budowa gniazd formujących i wstawianie do formy


  • przygotowanie wizualizacji, różne rodzaje renderingu (tutaj komiksowe)


  • rendering końcowy i przetwarzanie obrazuPodręcznik pojawi się w sprzedaży w połowie lipca. Nie ma możliwości wcześniejszego zakupu w formie przedsprzedaży. Nowa książka będzie oferowana jako pojedyncza pozycja lub w komplecie z pozostałymi - w nieco niższej cenie.Zamówienia będzie można składać na stronie:


www.solid-podreczniki.pl

W sprzedaży cały czas dostępne są dwa inne podręczniki SolidWorks 2013, które również nadają się do nauki nowszej wersji SolidWorks 2014, ponieważ zmiany pomiędzy kolejnymi wersjami programu są znikome.


 

Tagi: Poręcznik SolidWorks 2014, modelowanie powierzchniowe, książki SolidWorks, CADvantage
Źródło: Cadvantage
Liczba wyświetleń: 2903
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
3 Komentarze
Autor Komentarz
Łukasz Mrzygłód
Szybko i skutecznie
2014-06-24, 09:56
Ja już chcę ją mieć!! :)
Filip Januszkiewicz
Mój profesionalny opis jest profesjonalny.
2014-08-04, 09:21
Polecam, b. dobrze wykonana robota książka godna polecenia.
Niepodam Nazwiska
2016-01-24, 19:30
Uważam, że książka pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o stronę dydaktyczną. Autor nie posiada daru przekazywania wiedzy. Pierwsze 76 stron to strata papieru. Obrazki z efektem końcowym bez objaśnień jak go osiągnięto. Później jest tylko gorzej. Najgorzej wydane 200 zł. Posiada Pan wiedzę i to czuć, ale odczuwam olbrzymie problemy z krótkim i zwięzłym jej przenoszeniem na papier.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT