Aktualności

TubeWorks to  oprogramowanie CAD / CAM opracowane przez Unison, zapewnia wydajne narzędzia przedprodukcyjne do cięcia laserowego oraz gięcia rur.

Opracowany przez 3DCompound, TubeWorks jest specjalistyczną wtyczką dla mechanicznego CAD SolidWorks. Łącząc zaawansowane funkcje wizualizacji z automatycznym generowaniem kodu, oprogramowanie umożliwia producentom komponentów z metalu znacznie zwiększyć wydajność poprzez optymalne wykorzystanie danych produkcyjnych. Czas potrzebny do opracowania programów dla CNC do gięcia rur i cięcia laserowego rur jest zwykle zmniejszony z godzin do zaledwie minut.

 

Oprogramowanie automatycznie pobiera kluczowe informacje produkcyjne, takie jak kąty zgięcia i rotacje z natywnego modelu SolidWorks lub z innego pliku CAD, jak: STEP, IGES czy Parasolid i tworzy tabelę gięcia do natychmiastowego użycia na giętarkach CNC. Dodatkowo tworzy kordynaty współrzędnych XYZ i rysunek 2D z modelowanej rury.Ostatnia wersja 2.6 TubeWorks znacznie rozszerza tę funkcjonalność, umożliwiając użytkownikom "rozprostowanie" modeli CAD rur giętych na płaskie (lub proste) w konfiguracjach zawierających pełne dane wszystkich otworów i podcięć dla maszyny do cięcia laserowego rur. Ręcznie spłaszczenie modelu CAD wygiętej części rurowej wymaga umiejętności specjalistycznych. Jest to czasochłonne i potencjalnie może powidować błędy.

TubeWorks oferuje wiele funkcji pomagając użytkownikom dodatkowo zminimalizować czas projektowania wstępnego. Należy do nich: zautomatyzowane tworzenie linii środkowej w odniesieniu do geometrii rurowej (zarówno dla profili okrągłych i nieokrągłych) oraz zautomatyzowaną konwersję importowanych modeli rur do rodzimych modeli SolidWorks pod kątem modyfikacji CLR (promieni linii środkowych).

Najnowsza wersja TubeWorks oferuje także funkcję automatycznego obliczania długości określając wymaganą zmianę długości i miejsce, w którym powinna być stosowana operacja, w celu kompensacji wydłużenia przedstawionego przez pomiar (współrzędnych maszyny CMM). Dane te mogą natychmiast stworzyć nowy plik YBC dla giętarki i nowy plik Parasolid dla maszyny do cięcia rur laserem.TubeWorks jest w pełni zintegrowany z SolidWorks CAD ale jest dostępny wyłącznie w Unison. To eliminuje potrzebę dodatkowego oprogramowania do generowania danych produkcyjnych w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji rurowych elementów metalowych, zapewniając całkowicie nieskrępowany dostęp do zaawansowanych funkcji projektowania SolidWorks.Wideo pokazuje główne cechy TubeWorks, w tym najważniejszą tj. łatwość użytkowania.Tagi: tubeworks, dodatki solidworks, gięcie rur
Źródło: Unisonltd
Liczba wyświetleń: 4138
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT