Aktualności
Myśląc o metalu w procesach produkcji przemysłowej, nasuwa się kluczowe pytanie: jak można produkować wysokiej jakości części arkusza blachy szybko i tanio, jak to możliwe bez odpadów? Podczas targów Blechexpo 2011, DPS Software GmbH odpowie na to pytanie prezentując podejście do całego procesu wytwarzania części z blachy od projektu do produkcji osiągając optymalną komunikację na wszystkich poziomach procesu dzięki połączeniu aplikacji ToPsWorks i SolidWorks.

Sercem rozwiązania DPS jest integracyjne i wysoce wydajne oprogramowanie narzędziowe ToPsWorks. ToPsWorks pobiera informacje bezpośrednio z  baz danych systemów produkcji TruTops Punch i TruTops Bend. W rezultacie, wszystkie istotne dane niezbędne do projektowania odpowiednich części blachy i ich rozwinięcia płaskiego są dostępne w trakcie procesu projektowania. Gwarantuje to, że nie ma odrzutów, można zredukować liczbę niezbędnych próbek, skraca się czasu cyklu i zwiększa elastyczność. Części metalowe w  SolidWorks są analizowane odpowiednio pod kątem grubości oraz kątów gięcia i odpowiednich parametrów, takich jak materiały i narzędzia zawarte w bazie danych Bend TruTops. Według  tych parametrów, na zgięciach korygowane są wartości promieni. Gwarantuje  to, że  arkusz  części  metalowych,  który  jest  przekazywany  do  produkcji  zawiera

wszystkie prawidłowe informację na temat gięcia.
Podstawą  podejścia do ToPsWorks jest jego głębokość integracji z SolidWorks. Pozwala to na szybkie wykorzystaniae przez użytkownika aplikacji dzięki pozostaniu w znanym i przyjaznym środowisku CAD. Tak więc projekt zawsze jest powiązany z danymi, które są ostatecznie powiązane z produkcją i zapewniają synchronizację geometrii blachy z modelami SolidWorks na każdym etapie.

Dzięki wysokiej funkcjonalności, w rysunkach SolidWorks można wstawiać tabęlę gięcia zawierającą wszystkie istotne informacje, takie jak grubość, materiał, narzędzie oraz parametry każdego zgięcia.

Dodatkowo istnieje możliwość eksportu danych z SolidWorks w formatach  plików GEO, ale  można też importować ponownie natywne pliki GEO umożliwiając zbudowanie trójwymiarowych plików w SolidWorks. Przydatne narzędzia, takie jak edytor tabel pozwalają dostosować tabele baz danych oraz interfejsu API w celu zwiększenia automatyzacji powtarzalnych procesów.

 
Tagi: topsworks, dodatki solidworks, solution partner, blachexpo 2011
Źródło: Pressebox
Liczba wyświetleń: 4808
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT