Aktualności
Dzięki zastosowaniu operacji iMachining eliminujemy dwa negatywne czynniki wpływające na koszty wytwarzania części, jakimi są:


  • konieczność wielokrotnego dobierania głębokości skrawania,

  • mało efektywne wykorzystanie części skrawającej narzędzia.        


 

Operacje iMachining eliminują te wcześniej napotykane wady, pozwalając na zastosowanie technologii, która wykorzystuje możliwość skrawania pełną wysokością części roboczej narzędzia oraz dynamicznym wykorzystaniem maksymalnych parametrów skrawania dla danej obrabiarki.  Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań koszty związane z procesem eksploatacji maszyny, zużyciem narzędzi i czasem wykonania detalu drastycznie spadają

 

Kolejnym zagadnieniem jest znacznie poprawiony w iMachining moduł pozwalający na automatyczne rozpoznawanie naroży przygotówki. W trakcie generowania ścieżki narzędzia program domyślnie w pierwszej kolejności skupia się na splanowaniu naroży w celu uzyskania płynności kolejnych przejść tak, aby narzędzie stale pozostawało w kontakcie z obrabianym detalem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania pozbywamy się tak zwanych „pustych przejść”, gdzie narzędzie porusza się poza materiałem i nie wykonuje obróbki.

W iMachining połączono wiele strategii obróbczych w jedną zwartą całość, dzięki czemu uzyskano narzędzie pozwalające na płynną pracę z całymi obszarami obrabianej części bez konieczności dzielenia na poszczególne operacje takie jak:


  • wstępne wybieranie kieszeni,

  • obróbka naroży,

  • wykończenie krawędziowe.



Tak jak pokazano na ilustracji obok zintegrowanie wszystkich operacji w jeden cykl pomaga nam zapanować nad tym, co będzie się działo w trakcie obróbki na maszynie. Ponadto znacznie zredukowana ścieżka narzędzia jest bardziej czytelna i przejrzysta dla samego programisty.  



iMachining obejmuje obróbki resztek materiału oraz wykończenia powierzchni.

Obróbka resztek materiału usuwa naddatki jakie powstały po poprzednich operacjach dokonanych narzędziem o większej średnicy. Dotyczy to zwłaszcza naroży i zwężeń, gdzie nie mogło pracować większe narzędzie. iMachining automatycznie rozpoznaje takie obszary i wybierając powstałe naddatki przygotowuje ścieżkę narzędzia w taki sposób, aby ostatnie cięcie zostało wykonane na jeden raz, co z kolej zapewnia wysoką jakość obrabianej powierzchni.  Cały proces jest całkowicie zautomatyzowany i wymaga od programisty jedynie zaznaczenia obszaru którego ma dotyczyć ta obróbka.


W iMachining zastosowano niespotykany dotąd w innych programach typu CAM „inteligentny system separacji”. Po separacji pojawia się możliwość uzyskania podziału na wyspy, odrębne obszary obrabiane spiralnie zapewniające bardziej efektywne wykorzystanie technologii iMachining. Również inteligentna separacja oszczędza czas programowania dzięki generowaniu bardziej efektywnej ścieżki  narzędzia. Oto doskonały przykład: kanały separacji , gdzie kanał wzdłuż grzbietu oddziela wyspy od ściany. Gdy ściana detalu zostanie  oddzielona, spirale mogą być formowane na pozostałym naddatku, zapewniając tym samym swobodny obszar pracy dla narzędzia.

Spirale są najskuteczniejszym sposobem do obrabiania wysp, iMachining generuje tyle spiral ile jest konieczne do zoptymalizowania obróbki. Spośród innych systemów CAM, iMachining wyróżnia się wyższym stopniem optymalizacji spirali. Wdrożenie tych funkcjonalności pozwoliło wykonać wielki skok technologiczny przed konkurencję. Takie funkcje jak spirale, czy inteligentna separacja, są unikalne dla iMachining i znacznie zmniejszają czas programowania oraz czas obróbki. Dodatkowo bardzo zaawansowany kreator technologii zapewnia synchronizację wszystkich parametrów.

W tym jednym oknie użytkownik widzi jakie są zadeklarowane parametry obróbki i ma możliwość płynnego sterowania nimi za pomocą suwaka, widząc jednocześnie jak w poszczególnych polach dynamicznie zmieniają się wartości.

Kreator technologii jest włączony do procesu iMachining oraz ściśle z nim zsynchronizowany. Synchronizacja odbywa się automatycznie, gdy wartości są zmieniane. Użytkownik nie musi myśleć o tym, jak zmiana wartości jednego parametru wpłynie na pozostałe składowe technologii. W  Kreatorze technologii integracja odbywa się bezproblemowo i nie wymaga większego skupienia uwagi programisty na czynnikach pośrednich

 
Tagi: iMachining, SolidCAM, dodatki SolidWorks
Źródło: SolidCAM
Liczba wyświetleń: 2007
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT