Aktualności
Delcam zaprezantuje swoją wersję  Delcam dla SolidWorks 2012, zintegrowanego systemu CAM dla SolidWorks, na wystawie w Hanowerze od 19 do 24 września. Nowa wersja będzie zawierać po raz pierwszy programowanie cięcia drutem 2D  obok szerokich możliwości programowania toczenia i frezowania w zakresie od dwóch do pięciu osi oraz wiercenia. Cztere osie dla obróbki elektroiskrowej drutem  planowane jest na rok 2012 w wersji R2, spodziewany w styczniu 2012 roku.Inne ulepszenia obejmują porównanie częsci-celu, możliwość porównania pożądanego kształtu końcowego modelu z kształtem osiągniętym przez zaprogramowane ścieżeki, jak i wielokrotne programowanie z wielu części SolidWorks w jednej operacji, albo w tej samej orientacji lub w różnych orientacjach.

W pełni zautomatyzowane gratowanie i fazowanie będą również dostępne umożliwiając szybsze programowanie tych operacji wykończeniowych na 2 lub 2,5-osiach w części. Inne funkcje to możliwość włączenia fazy, nawet gdy nie są wyświetlane w oryginalnym modelu SolidWorks, funkcjonalność duplikatów wcześniej dostępne w FeatureCAM 2011 roku.

Delcam dla SolidWorks 2012 będzie również zawierać ulepszenia z wydania  FeatureCAM wersji 2012, w tym poprawę wykorzystania modeli  i nowych opcji w bazie danych narzędzi.

Zasoby pozwalają użytkownikowi na wizualizację materiału pozostałego po każdej operacji. Eliminuje to  cięcie pustych przestrzeni i tak generuje bardziej wydajne ścieżeki ze skróceniem czasu obróbki. Modele również uproszczają wybór najbardziej odpowiednich rozmiarów narzędzi dla wszystkich rodzajów obróbki, zgrubnej i operacji wykończeniowych.

Baza danych narzędzi jest kluczowym elementem systemów automatyki w Delcam dla SolidWorks, gdyż pozwala na optymalne warunki pracy związane z danym narzędziem. W większości firm, baza danych jest opracowana przez najbardziej doświadczonych użytkowników.

Delcam dla SolidWorks łączy w sobie korzyści związane z PowerMILL Delcam i FeatureCAM CAM. Jest on oparty na algorytmach sprawdzonej obróbki Delcam, które są już wykorzystywane przez ponad 35.000 klientów na całym świecie. Oprogramowanie oferuje wyjątkową szybkość PowerMILL obliczeń ścieżki narzędzia oraz zaawansowane strategie obróbki dużych prędkości i pięciu osi, aby zapewnić większą wydajność, trwałość nawet przy cięciu najtrudniejszych, najbardziej wymagających materiałów.Jednocześnie, Delcam dla SolidWorks kładzie silny nacisk na łatwość obsługi, jak FeatureCAM, w tym opartej na wiedzy automatyzacji, która sprawia, że ​​system działa tak spójne i wiarygodne.

Delcam dla SolidWorks jest w pełni zintegrowany ze środowiskiem SolidWorks, program wygląda i zachowuje się jak SolidWorks. Oferuje on pełną integrację i asocjatywność -  wszelkie zmiany w modelu CAD są automatycznie wprowadzane do ścieżek. To powiązanie jest bardziej inteligentne niż oferowane w wielu innych zintegrowanych systemach CAM. Delcam dla SolidWorks pozwala nie tylko modyfikować istniejące ścieżeki, ale także dobór narzędzi skrawających i strategii obróbki w razie zmian.

Wszystkie ścieżki narzędzia generowane z Delcam dla SolidWorks można sprawdzić poprzez zintegrowany moduł symulacji na komputerze przed przekazaniem do obrabiarki. Ponadto oprogramowanie posiada pełny zakres postprocesorów Delcam pozwalając na szybki transfer danych do  wszystkich wiodących typów urządzeń CNC.

 
Tagi: Delcam for solidworks 2012, Delcam, wire EDM, dodatki SolidWorks
Źródło: Delcam
Liczba wyświetleń: 1815
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT