Aktualności


Po 25 latach oczekiwania branży projektanckiej i kreatywnej na stację roboczą, która byłaby w stanie jednocześnie wykonywać złożoną analizę i wizualizację, firma NVIDIA poinformowała dziś o nadejściu technologii NVIDIA® Maximus™.


Nowy produkt umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności i większej kreatywności, dramatycznie przyśpieszając pracę profesjonalistów, gdyż pojedynczy komputer wyposażony w technologię NVIDIA Maximus jest w stanie jednocześnie obsłużyć grafikę interaktywną oraz intensywne obliczeniowo zadania powiązane z symulacją lub renderowaniem materiałów wynikowych. Do tej pory prace te należało wykonywać wsadowo lub na oddzielnych komputerach.Nowy proces pracy jest możliwy dzięki mocy technologii Maximus firmy NVIDIA, która łączy wydajność obsługi grafiki 3D profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro® z procesorem towarzyszącym przeznaczonym do obliczeń równoległych NVIDIA Tesla™ C2075 w jednym rozwiązaniu, które rozdziela zadania obliczeniowe na poszczególne procesory. Technologia Maximus jest wprowadzana przez wiodących dostawców oprogramowania w branży. 


”Dla osób, które koncentrują rozwój swojej kariery na stacjach roboczych, technologia NVIDA Maximus jest rewolucją,” twierdzi Jeff Brown, dyrektor generalny grupy rozwiązań profesjonalnych firmy NVIDIA. „Do tej pory architektura stacji roboczych zmuszała projektantów i inżynierów do wykonywania intensywnych obliczeniowo prac w jednym ciągu, a ich realizacja często wiązała się z uniemożliwieniem wykonywania innej pracy na tym samym komputerze. Teraz użytkownik stacji roboczej może wykonać dużo więcej pracy na tej samej stacji roboczej. Dzięki technologii NVIDIA Maximus, profesjonaliści mają możliwość szybszej analizy swoich pomysłów i skrócenia czasu niezbędnego do osiągnięcia najlepszego możliwego rozwiązania danego problemu.”Przy pracy z aplikacjami wykorzystującymi technologię NVIDIA Maximus – w tym z oprogramowaniem firm Adobe, ANSYS, Autodesk, Bunkspeed, Dassault Systèmes i MathWork – zadania wymagające obliczeń na procesorze graficznym są realizowane przez procesor towarzyszący NVIDIA Tesla. Procesor graficzny NVIDIA Quadro pozostaje nieobciążony i jest gotowy do obsługi funkcji graficznych, zapewniając jakość i wydajność, jakich wymagają profesjonaliści.


„Technologia Maximus przynosi wymierne korzyści w postaci elastyczności i zwiększonej wydajności pracy,” twierdzi Tim Ong, wiceprzewodniczący działu inżynierii mechanicznej w firmie Liquid Robotics działającej w Sunnyvale (Kalifornia). „Możliwość wykonywania wielu rzeczy jednocześnie całkowicie odmienia nasz proces pracy. To potężne narzędzie, dzięki któremu moi inżynierowie są elastyczni, mogą wykonywać wiele zadań jednocześnie, i są bardziej produktywni, ponieważ nie muszą czekać na wolną moc obliczeniową.” Technologia Maximus firmy NVIDIA dostępna już teraz 


Wiodący dostawcy OEM stacji roboczych – w tym firmy HPDellLenovo i Fujitsu – prowadzą sprzedaż stacji roboczych wyposażonych w technologię NVIDIA Maximus. Nowe konfiguracje są dostępne od teraz.


Minimalna konfiguracja stacji roboczej z technologią NVIDIA Maximus  to połączenie karty NVIDIA Quadro 600 (sugerowana cena detaliczna 199 USD) i karty NVIDIA Tesla C2075 (sugerowana cena detaliczna 2499 USD).
 


 

Tagi: nvidia,maximus,quadro,stacje robocze
Źródło: nvidia
Liczba wyświetleń: 2036
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT