Aktualności
GibbsCAM®, producent oprogramowania do obrabiarek CNC oraz firma Cimatron ogłosiły, że zaprezentują zoptymalizowane rozwiązania do obróbki części zaprojektowanych w SolidWorks® podczas zbliżającej się konferencji SolidWorks World. GibbsCAM® odnajdziecie na stoisku partnerów nr 624. Konferencja odbywa się od w dniach 12-15 lutego 2012, w San Diego Convention Center w San Diego - Kalifornia. Gibbs został również wybrany do prezentacji pt. "Optimize Manufacturing with SolidWorks Models and GibbsCAM Automatic Feature Recognition". Prezentacja będzie miała miejsce w niedzielę od 17:30-17:45 12 lutego.

 

GibbsCAM, SolidWorks Certified CAM Product, posiada wiele nowych możliwości bezproblemowej integracji między SolidWorks i GibbsCAM. Te funkcje obejmują zdolność GibbsCAM do odczytu i zachowania struktury z plików SolidWorks oraz zdolność do automatycznej aktualizacji procesów obróbki po wprowadzeniu zmian do pliku SolidWorks. Ponadto GibbsCAM obecnie oferuje Hole Managera, narzędzie integrujące się z kreatorem otworów SolidWorks, co pozwala odczytać i rozpoznać otwory. Również kolory przypisane w SolidWorks są przenoszone do GibbsCAM. Użytkownicy SolidWorks mogą również skorzystać z unikalnego interfejsu GibbsCAM, dzięki czemu aplikacja jest łątwa w obsłudze zarówno dla projektantów i specjalistów produkcji.

 

Jedną z cech najbardziej interesujących dla użytkowników SolidWorks jest możliwość odczytu i zachowania operacji z plików SolidWorks. Ta funkcja, o nazwie Feature Manager pozwala programiście lepiej zrozumieć  projektanta. Programiści mogą szybko i łatwo zidentyfikować i wybrać obszary zastosowania procesów obróbki skrawaniem, co skraca czas programowania.


"Wiemy, że użytkownicy SolidWorks będą zadowoleni z wysokiego poziomu interoperacyjności pomiędzy naszymi produktami. Efektywne wykorzystanie SolidWorks w połączeniu z automatycznymi funkcjami obróbki sprawiają, że to połączenie będzie szybkie i dokładne ", powiedział Bill Gibbs, prezes i założyciel Gibbs and Associates.

 

Połączenie GibbsCAM i SolidWorks 2012 to kompletne rozwiązanie CAD / CAM dla większości środowisk produkcyjnych. Niezależnie czy części mają prostą geometrię wymagającą tylko 2,5-osiowego frezowania lub 2-osiowego toczenia lub jest to złożona geometria wymagająca stosowania obróbki 5-osiowej, SolidWorks oraz GibbsCAM to kombinacja pozwalająca optymalizować proces obróbki. 
Tagi: Gibbscam, SWW 2012, dodatki SolidWorks, Certified Cam Product
Źródło: Gibbscam
Liczba wyświetleń: 1594
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT