Aktualności
SolidWorks Plastics - nowe narzędzie dla projektantów form i elementów z tworzyw sztucznych.Dassault Systemes SolidWorks Corp. -  światowy lider w dziedzinie oprogramowania do projektowania 3D zapowiedział  łatwe w użyciu narzędzie do analizy wtrysku, które umożliwia przewidywanie i eliminowanie wad podczas najwcześniejszych etapów projektowania części z tworzyw sztucznych i konstrukcji form wtryskowych.


Nowy produkt SolidWorks Plastics jest w pełni zintegrowany z SolidWorks, zapewniając projektantom części i form wtryskowych  znajome i intuicyjne środowisko pracy, dzięki czemu mogą oni szybko zoptymalizować projektowane produkty pod kątem dalszej produkcji. Zdolność do wprowadzania zmian konstrukcyjnych na wczesnym etapie pomaga zapewnić poprawność działania formy, zmniejszając lub eliminując konieczność przeróbek. Ponadto nowe narzędzia umożliwiają dobór materiałów i optymalizację parametrów wtrysku.Nowe rozwiązanie bazuje na technologii SIMPOE SAS (SIMPOE),  jednego z wiodących dostawców oprogramowanie symulacyjnego do analizy wtrysku tworzyw sztucznych. Jako Gold Partner SolidWorks, SIMPOE obecnie oferuje w pełni zintegrowany, w pełni interoperacyjny program operujący w "jednym oknie". Nowe rozwiązania będą oferowane pod marką SolidWorks."W wielu branżach, takich jak produkcja produktów konsumenckich, wykorzystując takie narzędzia można podnieść jakość, oszczędzić czas i zredukować koszty. Wierzymy, że znaczny procent naszych użytkowników pracuje w branży tworzyw sztucznychi lub projektowania form wtryskowych i to oni skorzystają z narzędzi pakietu SolidWorks Plastics", powiedziała Monica Menghini, Executive Vice President, Marketing, Industry & Corp Communication Dassault Systèmes. "Dodanie SolidWorks Plastics do naszego portfolio produktów umożliwia nam ekspansję na nowe obszary, z tradycyjnym naciskiem  na łatwości obsługi, które zapewniają realne korzyści dla klientów.
SolidWorks Plastics
będzie oferowany w dwóch pakietach - SolidWorks Plastics Professional dla projektantów części oraz SolidWorks Plastics Premium dla projektantów form wtryskowych i narzędziowni.Pierwsza wersja pakietu SolidWorks Plastics 2012 będzie dostępna w Ameryce Północnej w kwietniu br., w pozostałych  krajach oprogramowanie pojawi się w kolejnych miesiącach tego roku.

  Więcej informacji na temat SolidWorks Plastics


Tagi: SolidWorks Plastics, analiza wtrysku, konstrukcja form wtryskowych SolidWorks, dodatki SolidWorks
Źródło: SolidWorks
Liczba wyświetleń: 1997
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT