AktualnościSmall & Beautiful - pod takim hasłem SpaceControl zaprezentowałą swoją najnowszą myszkę 3D GEN podczas  tegorocznego EuroMold we Frankfurcie, 27 listopada.Urządzenie umożliwia jednoczesny ruch obiektów w każdej osi, więc kontrolujesz sześć stopni swobody. Świetnie sprawdza się z systemami CAD oraz np. aplikacją GoogleEarthTM. Sercem GEN jest jego gałka manipulacyjna. Można przesunąć i obrócić ją o kilka milimetrów a obiekt na ekranie będzie poruszać się w tym samym kierunku. Jak tylko ją zwolnisz, przesunie się z powrotem do pozycji środkowej, a obiekt na ekranie zostanie zatrzymany. Proces ten jest całkowicie intuicyjny. Zwykła mysz pozwala sterować ruchem w jednym kierunku w danym momencie.

Pełną funkcjonalność zapewnia niepowtarzalny pierścień "PowerWheel" biegnący wokół kontrolera i wywołujący różne funkcje. Można więc szybko i wygodnie korzystać z najczęściej używanych operacji.

 
Więcej szczegółów na temat różnych modeli myszek 3D można znaleźć na  stronie www.spacecontrol.de

Tagi: Gen 3D mouse, myszki 3D, manipulatory
Liczba wyświetleń: 1862
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
2 Komentarze
Autor Komentarz
Przemysław Niedojad
SW
2012-12-04, 10:28
Taki SpaceNavigator od 3Dconnexion.. Zdecydowanie wole kontrolery z duza ilością definiowanych klawiszy..
Paweł Poremba
CAD/CAM/CAE Marketing
2012-12-13, 13:11
Dokładnie tak. Jak sam napisałeś to odpowiednik SN więc nie doszukuj się w nim przycisków. Wejdż na strone to zobaczysz odpowiednik SpaceMousa bo do Pilota to jeszcze trochę brakuje.

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT