Aktualności


Firma NVIDIA zaprezentowała  nową serię profesjonalnych kart graficznych NVIDIA® Quadro®, zapewniających bezprecedensową wydajność stacjom roboczym i niespotykane dotychczas możliwości profesjonalistom w branżach przemysłowych, inżynieryjnych, medycznych, architektonicznych oraz mediach i rozrywce.

Nowe karty, zbudowane w oparciu o najszybszą i najwydajniejszą na świecie architekturę procesorów graficznych NVIDIA Kepler™, to:
 • NVIDIA Quadro K4000 – karta klasy high-end zapewniająca potężną wydajność dla zaawansowanych aplikacji graficznych. Jest wyposażona w 3 GB pamięci, obsługę wielu monitorów oraz obrazu stereoskopowego i zajmuje tylko jedno gniazdo na płycie głównej komputera.


 • NVIDIA Quadro K2000 – karta klasy średniej zapewniająca doskonałą wydajność w szerokim zakresie zastosowań profesjonalnych. Jest wyposażona w 2 GB pamięci i obsługuje wiele monitorów jednocześnie, umożliwiając rozszerzenie pulpitu roboczego i zwiększenie wydajności pracy.


 • NVIDIA Quadro K2000D – wariant modelu Quadro K2000, wyposażony w dwa gniazda dual-link DVI, umożliwiające komunikację z wyświetlaczami medycznymi o ultrawysokiej rozdzielczości.


 • NVIDIA Quadro K600 – karta klasy podstawowej, cechująca się świetną wydajnością i certyfikowana do współpracy z wiodącymi aplikacjami profesjonalnymi. Jest wyposażona w 1 GB pamięci, a jej niskoprofilowa konstrukcja zapewnia wysoką elastyczność w użytkowaniu.

Nowe karty uzupełniają rodzinę układów Quadro, która obejmuje takie produkty jak Quadro K5000, Quadro K5000 dla komputerów Mac oraz pełną linięmobilnych stacji roboczych Quadro. Każda z nich zapewnia użytkownikom niezrównaną wygodę obsługi aplikacji, większą przestrzeń roboczą oraz sprawdzoną kompatybilność i niezawodność, z jakich znane są urządzenia marki Quadro. Nowe układy to:
 • Nowa generacja multiprocesorowego silnika strumieniowego (SMX), który zapewnia do 50% wyższą wydajność obsługi wizualizacji oraz dwukrotnie większą moc obliczeniową w porównaniu z produktami poprzedniej generacji.


 • Dzięki większej ilości i szybszej pamięci, projektanci i animatorzy mogą pracować z większymi modelami oraz nad bardziej szczegółowymi scenami, zachowując płynność procesów wizualizacji oraz symulacji.


 • Ekskluzywne technologie NVIDIA FXAA (ang. Fast Approximate Anti-Aliasing) oraz NVIDIA TXAA (Temporal Anti-Aliasing) zapewniają wspaniałą jakość i realizm obrazu z zachowaniem pełnej interaktywności.


 • Pojedyncza karta może obsłużyć do czterech wyświetlaczy jednocześnie, pozwalając na zwiększenie przestrzeni roboczej pulpitu, a także ułatwiając tworzenie interaktywnych ścian oraz stoisk ekspozycyjnych.


 • Oprogramowanie do zarządzania pulpitem NVIEW® ułatwia pracę z wieloma monitorami, zapewniając intuicyjny interfejs do zarządzania oknami, wirtualnymi pulpitami oraz aplikacjami.


 • Zwiększona wydajność obliczeniowa platformy NVIDIA Maximus™ drugiej generacji, która łączy karty Quadro z kartami obliczeniowymi NVIDIA Tesla® K20.


 • Skalowalność aplikacji do wyższej rozdzielczości z wykorzystaniem technologii NVIDIA Mosaic, która pozwala połączyć do 16 monitorów w jeden duży wyświetlacz.„Karty NVIDIA Quadro oparte na architekturze Kepler oferują bezkompromisowe przyspieszenie prac klientów, których aplikacje wymagają dużej mocy obliczeniowej i graficznej”, powiedział Sandeep Gupte, dyrektor grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „Architektura Kepler to rozwiązanie przygotowane na nowe wyzwania, obsługujące wiele scenariuszy – od większego realizmu wyglądu i fizyki w projektach, po przetwarzanie złożonych obrazów w rozdzielczości 4K w branżach telewizyjnej i filmowej.”

Dostępność i cena.Nowe karty NVIDIA Quadro są już dostępne w sprzedaży. Przewidywane ceny na rynku europejskim (bez podatku VAT) to: Quadro K4000 – 959 euro, Quadro K2000 i Quadro K2000D – 449 euro, Quadro K600 – 169 euro. 


Tagi: Nvidia, profesjonalne karty graficzne, quadro
Źródło: Nvidia
Liczba wyświetleń: 1864
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT