Aktualności

Wyobraźcie sobie, że pracujecie jako IT w dużej firmie i musicie zadowolić każdego użytkownika CAD. Każdy taki komputer to duże koszty, potężna maszyna wyposażona w super kartę graficzną oraz dysponujący dużą ilością pamięci. Jest to duże obciążenie finansowe dla firmy i czasowe dla działu IT.

 


Teraz jest to możliwe także do wykonania na zwykłych komputerach typu biznesowego bez zakupu nowych wydajnych jednostek.

 

Taką przyszłość proponuje nam firma NVIDIA. Specjalne karty graficzne GPU przeznaczone są do wirtualizacji stacji roboczych. Karty wstawiane są do serwerów a ich moc jest udostępniana na komputery stacjonarne i laptopy. Wszystko to jest możliwe poprzez sieć lokalną lub internet.



Więcej na temat tego rozwiązania w poniższej informacji prasowej.



NVIDIA poinformowała, że jej technologia wirtualizacji procesorów graficznych NVIDIA GRID™ vGPU™ została zintegrowana z platformą Citrix XenDesktop 7, dzięki czemu użytkownicy tego oprogramowania będą mogli w pełni wykorzystać potencjał technologii wirtualizacji pulpitów.






Technologia NVIDIA GRID vGPU powstała aby sprostać wyzwaniom, które powstały w ostatnich latach wraz ze wzrostem liczby pracowników w firmach chcących używać własnych notebooków i przenośnych urządzeń w pracy. Osoby te coraz częściej korzystają z rozwiązań wirtualizacji pulpitów, które do tej pory nadawały się do użytku jedynie z najprostszymi aplikacjami firmowymi. Ze względu na niską wydajność i kompatybilność, rozwiązania te były niepraktyczne dla osób korzystających z aplikacji do modelowania informacji o budynku (BIM), zarządzania cyklami życia produktu (PLM) czy edycji zdjęć i filmów.



Niedociągnięcia te rozwiązano już dwadzieścia lat temu, zastępując programową emulację funkcji graficznych dedykowanym sprzętem do wyświetlania grafiki. Rozwiązania wirtualizacji pulpitu były jedyną nowoczesną technologią komputerową pozbawioną dedykowanego sprzętu graficznego. W rezultacie odpowiedzialność za renderowanie grafiki spoczywała na i tak już obciążonym zwirtualizowanym procesorze centralnym, co spowalniało aplikacje i negatywnie wpływało na ich kompatybilność.



Sytuacja zaczęła ulegać poprawie rok temu, wraz z wprowadzeniem niewirtualizowanych procesorów graficznych w platformie Citrix XenServer. Niestety rozwiązanie to miało swoje ograniczenia, ponieważ wymagało zainstalowania jednego procesora graficznego dla każdego użytkownika korzystającego z systemu.



Dzięki technologii współdzielenia procesorów graficznych HDX i intensywnej kompresji w platformie XenDesktop 7, klienci korzystający z produktów firmy NVIDIA i Citrix otrzymują natychmiastowy dostęp do bogatych, wymagających graficznych aplikacji w tradycyjnym modelu hostowanych i współdzielonych wirtualnych pulpitów. Wykorzystanie systemu Microsoft Windows Server RDSH i platformy XenDesktop 7 pozwala na współdzielenie procesów graficznych między wieloma sesjami użytkowników.



Ponadto połączenie platformy Citrix XenServer i technologii NVIDIA GRID vGPU pozwala użytkownikom na efektywne współdzielenie procesorów graficznych między wieloma wirtualnymi maszynami. W ten sposób firmy mogą zwiększyć wykorzystanie wirtualnych środowisk, udostępniając procesory graficzne:




  • architektom, inżynierom i wykonawcom korzystającym z narzędzi CAD, takich jak Autodesk BIM


  • osobom obsługującym procesy produkcji za pomocą narzędzi PLM, takich jak Enovia 3DLive, PTC Windchill PLM Connector czy SIEMENS Teamcenter


  • osobom tworzącym materiały cyfrowe za pomocą narzędzi do edycji zdjęć i filmów, takich jak Adobe® Photoshop®


  • specjalistom medycyny korzystających z aplikacji do archiwizacji i transmisji obrazów (PACS), takich jak GE Centricity EMR



Mark Templeton, prezes i dyrektor generalny firmy Citrix, zaprezentował dziś oprogramowanie XenDesktop 7 obsługującego technologię NVIDIA GRID vGPU podczas swojego wystąpienia otwierającego konferencję Citrix Synergy 2013.



„Dzięki NVIDIA GRID vGPU, nawet najbardziej wymagające aplikacje graficzne mogą być dostarczane przez XenDesktop 7”, powiedział Bob Schultz, wiceprezes i dyrektor generalny działu komputerów stacjonarnych i aplikacji w firmie Citrix. „Teraz firmy mogą zapewnić swoim użytkownikom wydajność, które oczekują i potrzebują dla aplikacji inżynieryjnych, projektowych czy do edycji wideo, które są centralnie zabezpieczone i zarządzane pod kątem własności intelektualnej i informacji poufnych.”



„Po raz pierwszy użytkownicy wirtualnych desktopów otrzymują pełną wydajność, stabilność i kompatybilność sprzętowej akceleracji grafiki, a to dzięki GRID vGPU”, powiedział Jeff Brown, wiceprezes i dyrektor generalny jednostki biznesowej GRID w firmie NVIDIA. „Miliony osób zaangażowanych w projektowanie produktów, produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw mogą teraz czerpać korzyści z wirtualizacji pulpitów i aplikacji dzięki technologii NVIDIA GRID vGPU.”



Technologia NVIDIA GRID vGPU jest demonstrowana do 24 maja na stoisku nr 303 firmy NVIDIA oraz w strefie demo platformy XenServer, na konferencji Citrix Synergy w Anaheim. Produkt będzie szeroko dostępny jeszcze w tym roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie NVIDIA GRID.


Tagi: nvidia
Źródło: NVIDIA
Liczba wyświetleń: 1435
Najciekawsze tematy
Polecane artykuły
Napisz komentarz
0 Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy na temat filmu. Rozpocznij dyskusję!

PSWUG

Strefa Resellera

Publikuj

Społeczność

Ankieta

Linki

RSS

BOT